День протидії торгівлі людьми: про що важливо пам’ятати кожному
30 липня, в Україні відзначається Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми, започаткований у 2013 році Генеральною Асамблеєю ООН. Цей день покликаний звернути увагу на глобальну проблему, важке становище жінок, чоловіків та дітей, які стали жертвами тяжкого злочину.
Україна є однією з перших країн Європи, яка у 1998 році встановила кримінальну відповідальність за торгівлю людьми (стаття 149 ККУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2341-14#n942). Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, яка не втрачає своєї актуальності й у XXI столітті для жодної країни світу.
На сьогодні для українців, в умовах воєнного стану, ризик потрапляння в ситуацію торгівлі людьми як всередині країни, так і за її межами став ще більшим. Багато громадян переїхали із зони бойових дій в інші регіони або за кордон та шукають нову роботу.
Якщо раніше поняття «торгівля людьми» охоплювало здебільшого сексуальне рабство, то сьогодні воно увібрало широкий спектр форм: від трудової експлуатації до нелегальної трансплантації органів.
Тому сьогодні кожному важливо знати, якщо щодо людини вчинялися наступні дії, – це ознаки торгівлі людьми:
забрали паспорт або інші документи;
позбавляли вільного пересування та спілкування з рідним;
пообіцяли добре оплачувану роботу (за кордоном чи в Україні), а потім не заплатили обіцяних грошей;
погрожували, били, ґвалтували, знущалися з людини або чинили психологічний тиск;
за допомогою фізичного чи психологічного насильства примушували виконувати роботу, якою особа не хотіла займатися;
примушували відпрацьовувати вигадані борги;
працю людини використовували, не виплативши повністю або частково обіцяної заробітної плати;
людина не мала можливості за власним бажанням кинути роботу;
примушували працювати понаднормово, при цьому реальні умови роботи були значно гірші, ніж обіцяли;
попри волю людини примушували жебракувати, здійснювати злочинну діяльність або використовували у збройному конфлікті та ін. схожі дії.
Жертвою торгівлі людьми може стати будь-хто, будь-яка людина, незалежно від статі, віку, соціального статусу, рівня освіти тощо. Однак, у першу чергу, до групи ризику можуть потрапити такі категорії, як:
безробітні люди працездатного віку;
жителі сільської місцевості;
люди, які мають низький рівень доходів;
особи, що працюють за кордоном нелегально;
особи, що нелегально виїжджають за кордон або нелегально в’їжджають та перебувають на території тієї чи іншої країни;
люди, що користуються послугами сайтів та застосунками знайомств або шукають посередництва для укладання фіктивних шлюбів;
особи, які працюють у сфері розваг;
особи, які раніше уже були жертвами торгівлі людьми;
діти, в тому числі – діти-сироти, бездоглядні діти або, позбавлені батьківського піклування тощо.
Що ж робити людям, які стали жертвами трудової експлуатації?
Перш за все, закликаємо потерпілих або людей, яким загрожує небезпека, звертатися на урядову «гарячу» лінію з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей – 15-47.
Також допомогу завжди можна отримати за наступними номерами:
0 800 500 202 / 102 «гаряча лінія» Національної поліції України
0 800 213 103 контакт-центр системи безоплатної правової допомоги
527 «гаряча лінія» з протидії експлуатації
0 800 500 335 або на короткий номер 116 123 «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації
0 800 500 225 або на короткий номер 116 111 національна дитяча «гаряча лінія»
·
Варто дотримуватися вікових обмежень та встановлювати соцмережі, відповідно до віку дитини. Більшість з них рекомендована для дітей,
старших 13 років.
·
Не відбирайте у дітей їхні гаджети. Для дитини онлайн-життя - невіддільна частина її реальності. Подивіться на онлайн-життя як на інструмент
для навчання, самореалізації, корисної комунікації. Навчайтесь самі та залучайте до цього свою дитину.
·
Цікавтеся в дитини про її улюблених блогерів та інфлюєнсерів, запитуйте, що саме захоплює дитину в тому чи іншому контенті.
·
Для здоров’я дитини безпечними є 2-3 години на день в інтернеті. Тому подбайте про офлайн-розваги для дитини та встановіть обмежувальні правила, яких
чесно будуть дотримуватись усі члени родини. Наприклад: “обід і вечеря - без гаджетів”. Або “вночі всі телефони заряджаються не у спальнях”.
·
Спілкуйтеся зі своєю дитиною, дослухайтесь до неї, сприймайте на рівних. Так її самооцінка не потребуватиме додаткового схвалення в соціальних
мережах.
·
Перегляньте посібник про налаштування безпеки у всіх соціальних мережах.
Куди звертатися за допомогою:
·
Консультаційна лінія 1545 (далі обрати “3”) для дітей та дорослих – дзвінки безплатні та анонімні, лінія працює цілодобово.
Діти та батьки можуть поговорити з психологом #stop_sexтинг: на
сайті та в Телеграм.
Мультфільм для дітей та підлітків “Здорове використання соціальних мереж”
Громадська організація #stop_sexтинг презентує новий мультфільм “Здорове використання соціальних мереж” про захист ментального здоров’я під час користування соцмережами. Серед основних порад для дітей, що описуються у мультфільмі: це написання постів для гарного настрою, позитивне мислення, використання інструментів захисту онлайн та активний час офлайн. Тож, залучайтеся до перегляду адаптації мультфільму Amaze.org та навчайтесь нового разом: https://youtu.be/TSleuNK2bG0?si=ljLiSHxjtJekJAub
5 червня 2024 року відбувся звіт директора перед громадськістю. До онлайн звіту доєдналися 40 чоловік.
Відповідно до листа Міністерства молоді та спорту України «Щодо поширення інформації» інформуємо про створення освітнього серіалу «Інклюзивна молодіжна робота», який доступний на платформі «Дія.Освіта» українською та англійською мовами за посиланням: https://bit.ly/43PCYBo
Серіал складається з вісімнадцяти серій-відеолекцій, які надають практичні поради щодо аспектів створення безпечного і доступного молодіжного простору.
Ми пам'ятаємо! Ми сильні
8 та 9 травня в нашому закладі були проведені заходи до Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 рр., а також до Дня Європи. З учнями 1-4 класів під час зустрічі в ранковому колі проведено бесіди «Мужність, відвага крізь покоління». Учні 2 класу переглянули та обговорили відео «Минуле в очах», презентацію «Шляхами Європи». Виховні години години «Відкриваємо таємниці країн», «Історія створення та цінності ЄС», «Європа – наш спільний дім», «Український вимір – європейські цінності», «Україна – це Європа» проведено у 5-9 класах. У 2 класі під час бесіди та вікторини до Дня Європи учні познайомились з традиціями та звичаями європейських країн. У ці дні в шкільній бібліотеці організовано виставку «Пам’ять народу неубієнна».
Акція ''Привітай матусю захисника''
Наша школа долучилась до акції ''Привітай матусю захисника''. Учні виготовили листівки для матусь наших захисників. Безмежна подяка матерям наших захисників! Низький Вам уклін!
Дякуємо всім, хто долучився до міського квесту-спільнодії "Ми діти твої. Плането!"
Чорнобиль. Ми пам'ятаємо...
Чорнобильський вітер по душах мете,
Чорнобильський пил на роки опадає,
Годинник життя безупинно іде...
Лиш пам'ять, лиш пам'ять усе пам'ятає.
Олена Матушек
26 квітня - День Чорнобильської трагедії і Міжнародний день пам'яті жертв радіаційних аварій та катастроф. Педагогом-організатором у 5-9 кл. була проведена виховна година ''Чорнобиль не має минулого часу''. На ньому учні пригадали ті страшні події, які відбулися 38 років тому на Чорнобильській АЕС. Ми низько схиляємо голови перед учасниками ліквідації аварії на ЧАЕС! Вічна пам'ять!
25 квітня 2024 року в нашому закладі проведено День цивільного захисту, до якого долучилися учні 2-9 класів , вчителі та працівники . Захід був спрямований на навчання дітей правилам безпеки та поведінки в надзвичайних ситуаціях. Організовані під час Дня цивільного захисту бесіди, виховні години, ігри та вікторини дозволили учням пригадати правила поведінки в небезпечних ситуаціях та основні способи збереження свого життя.
24 квітня відбулася зустріч ювенального поліцейського з учнями та педагогами КУ В-Піщанська ЗОШ І-ІІ ступенів м. Суми. Представник ювенальної поліції наголосив на відповідальності неповнолітніх та їх батьків за невідвідування навчальних занять без поважних причин, нагадав правила поведінки в громадських місцях та у вечірній час доби, звернув увагу на заборону придбання та вживання неповнолітніми тютюнових та алкогольних напоїв. Під час діалогу з офіцером поліції учні закладу отримали відповіді на важливі для підлітків запитання.
Чому БРАМА?
Брама - це ворота, які захищають від небезпеки та закривають нас від негативного впливу.
В історії людства Брама виконувала найважливіші соціальні функції, одна з яких – оборонна, як захищені в’їзди в міста, фортеці, замки, садиби, на мости і шляхи. У середньовіччі Брама уособлювала все місто як захищену спільноту, що відображено в міській геральдиці багатьох українських міст, таких як: Львів, Івано-Франківськ, Чернівці, Рівне, Херсон та інших.
Інформація про проєкт «Брама», доступна за посиланням http://surl.li/swqmg.
Участь у всеукраїнській акції ''Випускники - 2024 року для майбутніх поколінь''
Випускники 9 класу разом із класним керівником Тесленком О. Ю. біля школи створили ''Алею випускників''. Під час акції було висаджено 15 дерев на згадку про шкільні роки
Підсумки VIII Всеукраїнської акції ''Happy Mяу для Мурчика''
Щиро дякуємо всім, хто долучився до акції!
Всеукраїнський багатожанровий патріотичний конкурс мистецтв "Нащадки Кобзаря" приніс нашому закладу вагому Перемогу:
VIII Всеукраїнська акція ''Наppy Мяу для Мурчика''
Наша школа долучилась до акції ''Наppy Мяу для Мурчика''. Бібліотекар Фесенко Ю. А. разом із педагогом -організатором Макаренко К. В. передали до Сумського товариства захисту тварин допомогу нашим чотирилапим друзям.
Цього року українці відзначили 210 річницю з дня народження генія, пророка українського народу - Тараса Григоровича Шевченка. Саме цій даті були присвячені заходи Тижня української мови та літератури в закладі. Учні 5-9 класів долучилися до перегляду анімованої презентації про поета та склали хмаринку тег «Тарас Шевченко» у застосунку Mentimeter, взяли участь у фотоквесті «Мій Кобзар», записали улюблені вірші поета за допомогою емотиконів та продемонстрували вміння глибоко й проникливо декламувати вірші неперевершеного лірика. Долучилися до вшанування річниці Кобзаря і вчителі. Зокрема, педагог – організатор закладу взяла участь у міському конкурсі відеороликів «Я і Кобзар». У шкільній бібліотеці організовано виставку книг «Єднаймо душі словом Кобзаря!».
9 березня особлива дата для українців – День народження Тараса Григоровича Шевченка. Його називають нашим пророком, Великим Кобзарем і українським генієм. Шевченко був відомий і боротьбою за визволення українського народу.
Пройшло 210 років від народження Великого Кобзаря, проте кожне слово, написане поетом, і досі актуальне. Український видатний митець залишив кілька важливих послань, які для українців стали закликом до дії.
Весняні букети від наших
учнів
Хай пролісок перший дарує вам ніжність,
А сонце весняне дарує тепло
У березні вітер несе хай надію
І щастя, і радість, і тільки добро!
Педагог-організатор Макаренко К. В. провела майстер-клас із виготовлення весняного букету для учнів 1-5 кл. Учні навчилися робити чудові квіти з різнокольорового паперу.
Результати ХІІІ міської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового мистецтва ''Паперові
дива'':
ІІ місце - Майборода Іванна, учениця 6 класу (керівник Майборода Н. А.);
ІІ місце - Карпенко Аріна, учениця 7 класу (керівник Майборода Н. А.);
ІІІ місце - Приходько Тімур, учень 1 класу (керівник Онанченко О. О.);
ІІІ місце - Корнієнко Каріна, учениця 4 класу (керівник Макаренко К. В.)
ІІІ місце - Діброва Вікторія, учениця 5 класу (керівник Ляшенко М. М.).
Дякуємо за участь. Бажаємо успіхів та перемог у майбутньому.
Річ не про те, що мова солов'їна,
19 лютого – День Державного Герба України
Сьогодні відзначається День Державного Герба України. Саме 19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила своєю Постановою Державний Герб незалежної України. Український Тризуб уособлює для нас зв'язок поколінь, прагнення українського народу до власної державності, соборності та незалежності.
Шановні члени колективу закладу! Дорогі діти, батьки!
Новий рік – нова сторінка життя. Тож нехай на ній не буде порожнього місця, нехай вона заповниться безліччю фарб, яскравих подій та пригод. Нехай у новому році вас супроводжує удача, успіх та достаток. Насолоджуйтесь кожною миттю вашого життя, оточуйте себе та своїх близьких теплом і турботою, зігрівайте їх своєю любов'ю, а вони у відповідь зігріють вас. Миру і злагоди, процвітання і наснаги! Будьте щасливі у Новому році!
Вітаємо! Каретник Каріну, ученицю 5 класу, з отриманням диплома за участь у конкурсі дитячих малюнків ''Щаслива дитина - квітуча Україна'' . Бажаємо подальших творчих успіхів, безмежного натхнення та перемог у майбутньому!
26 грудня 2023 року проведені загальношкільні батьківські збори (онлайн), на яких обговорено питання організованого закінчення І семестру 2023/2024 навчального року та проведення зимових шкільних канікул. Особливу увагу звернено на правила безпечної поведінки під час канікул, профілактику захворювань.
Практичний психолог надав дієві поради, щодо підтримки ментального здоров’я.
Керівник закладу
Щиро вітаємо! Єрмолова Богдана, учня 1 класу, з отриманням диплома за участь у благодійному фестивалі-ярмарку новорічних поробок ''Різдвяні історії''. Бажаємо подальших творчих перемог у майбутньому!
Сьогодні учням першого класу роздали по індивідуальному рюкзаку зі шкільним приладдям від громадської організації ЮНІСЕФ . Ми дякуємо за вашу допомогу та підтримку наших дітей.
13 грудня в нашому закладі відбулася виставка-конкурс ''Збережемо ялинки разом!''. Кожна робота - це витвір мистецтва. Вони вразили журі своєю оригінальністю, новизною, цікавими ідеями, технікою виконання. Завдяки зусиллям школярів, батьків та педагогів у закладі панувала справжня новорічна атмосфера. Кращі роботи учасників відібрані для участі у міському етапі.
Вітаємо переможців шкільного конкурсу
І місце:
Єрмолова Софія учениця 1 класу (керівник Онанченко О. О.)
Бугрик Ілля учень 2 класу (керівник Шапаренко А. В.)
Каретник Каріна учениця 5 класу (керівник Макаренко К. В.)
ІІ місце:
Шевченко Матвій учень 1 класу (керівник Онанченко О. О.)
Скрипченко Вікторія учениця 1 класу (керівник Онанченко О. О.)
Заїка Михайло учень 2 класу (керівник Шапаренко А. В.)
ІІІ місце:
Пархоменко Нікіта учень 2 класу (керівник Шапаренко А. В.)
Ніколенко Єва учениця 3 класу (керівник Сіроштан О. П.)
Вітаємо зі Всесвітнім днем української хустки! Вона об’єднує жіночі покоління і передається як родинна цінність від матері до доньки. Також є символ нашого народу, оберегом, який символізує любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм. Свято української хустки сприяє збереженню та відродженню українських традицій.
6 грудня Україна святкує День Збройних Сил Дорогі захисники, наші любі хлопці й дівчата! Прийміть щирі вітання зі святом від наших учнів! Ми безмежно вдячні вам за можливість навчатися, спілкуватися з однокласниками та друзями, дружити, мріяти та сподіватися! СЛАВА ЗБРОЙНИМ СИЛАМ УКРАЇНИ !!! ГЕРОЯМ СЛАВА !!!
Пам’яті жертв Голодоморів присвячується. На цьому тижні в нашому закладі були проведені тематично-освітні та виховні заходи: бесіда з учнями 4 класу «Пам’ятаємо про Голодомор» (класний керівник Чернік А. О.), круглий стіл для учнів 5-9 кл. «Найцінніший скарб» (педагог-організатор Макаренко К. В.), виставка художньої та документальної літератури «Свіча пам’яті» (бібліотекар Фесенко Ю. А.). Пам’ятаємо. Єднаймося. Переможемо.
З Днем Гідності та Свободи Це національне свято українців, встановлене на честь початку двох революцій: 2004-го та 2013 років. У цей день ми вшановуємо мужність та патріотизм українців, які відстояли свої споконвічні цінності: свободу, демократію та європейськість. Ми вільні творити майбутнє.
Завжди приємно робити добрі справи. Наша школа долучилася до збору корму для тварин. Практичний психолог Ляшенко М. М. разом із педагогом-організатором Макаренко К. В. передали його до Сумського притулку.
Наша учениця 5 класу Каретник Каріна прийняла участь у конкурсі дитячих малюнків "Щаслива дитина - квітуча Україна". Бажаємо їй перемоги!
Весело та солодко провели канікули учні 6 кл . Шинкаренко П. відвідала кінотеатр « Планета кіно» та переглянула мультфільм « Тролі . Знову разом» , а також відвідала територію мармеладу « Lekvar”.
03. 11. 23 р. була проведена онлайн-зустріч із учнями 5-9 кл. на тему: "Цікавинки про архітектурні споруди міста Суми та Сумського району" (керівник педагог-організатор Макаренко К. В.). Дякуємо всім за участь.
Вітаємо учасників настільної гри "Happy Paw": Каретник Каріну, Козупицю Наталію та Кравченко Наталію.
З 2 по 6 жовтня 2023 р. в КУ В-Піщанська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів м.Суми відбувся тиждень права. Метою всіх проведених заходів було поглиблення знань дітей про права і свободи людей; виховувати повагу до прав інших людей; сприяти вихованню активної життєвої позиції, формуванню міжособистісних стосунків у дусі толерантності, дружби, миролюбності; розвивати вміння захищати свої права.
Протягом тижня були проведені заходи: Перегляд відеоролика та бесіда “Історія права людини”, інформаційна хвилинка “Відповідальність за булінг”, заняття “Мої права і обов’язки”, бесіда “Права людини в умовах збройного конфлікту”, вікторина “Чи знаю я закон”, створення онлайн колажу “Права в моїй країні”.
Участь у заходах брали учні 5-9 класів. Всі заходи реалізовувалися в дистанційному форматі та при залученні іноваційних та інтерактивних технологій.
З метою попередження скоєння неповнолітніми правопорушень 20 вересня 2023 р. для учнів 6-9 класів закладу проведено онлайнурок з представником ювенальної превенції відділу превенції Сумського РУП Полуляховим І.М. на тему "Кримінальна відповідальність неповнолітніх". Разом з інспектором поліції здобувачі освіти обговорили небезпечні ситуації , які можуть привести до кримінальної відповідальності, а також виробили шляхи безпечної поведінки на дорогах та в громадських місцях.
З 11.09. по 15.09.2023 р. у нашому закладі відбувся Олімпійський тиждень (онлайн). Учні та учениці 5-9 класів мали можливість взяти участь у різних заходах, таких як : брейн - рингу " Знавці спорту", перегляді відеофільму "Історія олімпійських ігор" та інших .
Посилання на ресурси проєкту "Мрія"
- https://mriya.social (офіційний вебсайт проєкту);
- https://t.me/stoprussiachannel (основний телеграм канал, де здійснюються комунікація з підписниками, а також надання завдань для блокування);
- @stopdrugsbot (телеграм - бот для збору нових посилань на ворожі ресурси, а також автоматизованої взаємодії з користувачами);
- https://t.me/ukraine_avanger_bot (офіційний бот для збору інформації про ворожу техніку, коллаборантів, мародерів та іншу оперативну інформацію).