Як протидіяти домашньому насильству

Пам’ятка: "Правила поведінки під час зустрічі з безпритульним тваринам."

Якщо Ви раптом на вулиці зустрілися 

з незнайомою твариною  запам’ятате наступне:

 

 • Не наближайся і не намагайся  торкнутися незнайомої тваринки. Ти можеш її налякати, а вона у відповідь може завдати тобі шкоди.
 • Вулицями бігає багато безпритульних собак. Пам’ятайте,  що ці тварини часто хворі, їх укуси можуть спричинити  захворювання на сказ. Якщо вас вкусить собака, негайно зверніться до лікаря.
 • Якщо ж ти, наприклад, зустрів на вулиці незнайому собаку чи зграю собак,  і вони дивляться у твій бік, перше, що треба зробити —  не рухатися у бік тварин.  Головне,  не панікуй,  не махай руками, не зли тварин і різко не втікай. Цим ти можеш роздратувати собак і вони поженуться за тобою. Намагайся обережно йти в протилежний бік або залізти на дерево чи сховатися.
 • Собака по своїй природі мисливець, тому ніколи не тікайте від нього, бо він може подумати, що вас треба ловити і побіжить за вами. Навіть якщо ви боїтесь собаки, не показуйте йому цього, бо собака не терпить боягузів і може вкусити вас.
 • Не годуйте чужих собак і не зачіпайте їх під час їжі або сну — вони можуть розгніватись.   Ніколи не давайте собаці їжу з руки — він може ненароком вас вкусити за руку.
 • Ніколи не кричіть на собак, не дражніть їх, навіть коли ті перебувають за парканом – розлючений пес може перескочити і дуже високу загородь та й поквитатися зі своїм кривдником.
 • Коти — маленькі, гарненькі, лагідні тварини. Але й вони можуть бути небезпечні, адже вони мають гострі пазурі та зуби. Тому, щоб не отримати подряпини рук та обличчя і більш тяжкі травми, запам’ятайте такі правила:

 

— не можна тягати кота за хвіст або спеціально наступати на нього;

 

— не можна тягати кота за вуса і вуха;

 

не можна гладити кота проти хутра;

 

— не можна лякати кота.

 

 • Укус кота набагато небезпечніший від укусу собаки, бо в слині кота містяться небезпечні для організму людини бактерії. При потраплянні їх у кров (навіть при подряпинах) у людини може виникнути складне запалення рани з підвищенням температури тіла до 40°.

 

Заходи безпеки на льоду

 Перш ніж ступити на лід, дізнайтесь про товщину льодового покриву на водоймі. Міцність льоду можна частково визначити візуально. На водоймах безпечним вважається лід (при температурі повітря нижче 0 град.):

 

- для одного пішохода - синюватого або зеленуватого відтінку, товщиною не менше 5-7 см (лід блакитного кольору - найміцніший, білого - міцність у два рази менше, сірий - свідчить про присутність води в товщі льоду);

 

- для групи людей (масові переправи пішки ) - товщиною не менше 15 см (дистанція в колоні по 4 чоловіка 5 м);

 

- при масовому катанні на ковзанах - 25 см.

 

При переході замерзлої водойми необхідно користуватись обладнаними льодовими переправами або прокладеними стежками, а за їх відсутності, перш ніж рухатись по льоду, необхідно намітити маршрут та переконатись у міцності льоду за допомогою пешні. Якщо лід недостатньо міцний, то потрібно припинити рух і повертатись своїми слідами, роблячи перші кроки, не відриваючи ноги від поверхні льоду. Категорично забороняється перевіряти міцність льоду ударами ніг.

 

Під час руху по льоду варто звертати увагу на його поверхню, обходити небезпечні місця та ділянки, покриті товстим шаром снігу. Особливу обережність слід проявляти в місцях зі швидкою течією, джерелами, струмками та теплими стічними водами промислових підприємств, які впадають у водойму, кущами і травою, що виступають на поверхню.

 

При переході по льоду необхідно йти один за одним на відстані 5 6 метрів та бути готовим надати необхідну допомогу людині, яка йде попереду.

 

Транспортування малогабаритних, але важких вантажів проводиться на санях або інших засобах з найбільшою площею опори на поверхню льоду.

 

Користуватись майданчиками для катання на ковзанах, що обладнуються на водоймах, дозволяється лише після ретельної перевірки міцності льоду. Товщина льоду повинна бути не менше 12 см, а при масовому катанні не менше 25 см.

 

При переході водойми на лижах рекомендується користуватись прокладеною лижнею, а за її відсутності - ділянкою, вкритою сухим снігом. Перш ніж рухатись, необхідно відстебнути кріплення лиж та зняти петлі лижних палиць з рук. Якщо є рюкзак або ранець, необхідно їх узяти на одне плече. Відстань між лижниками повинна бути не менше 5-6 метрів. Під час руху лижник, який іде першим, ударами палиць перевіряє міцність льоду та контролює його стан.

 

Під час підлідного лову риби не рекомендується на невеликому майданчику пробивати багато ополонок, стрибати і бігати по льоду, скупчуватись у великі групи. Рибалки повинні пробивати ополонки одну від одної на відстані 5-6 метрів.

 

Кожний рибалка повинен мати з собою рятувальний жилет та лінь довжиною 15-20 м з петлею на одному кінці і вантажем вагою 400-500 г на іншому кінці.

 

Категорично забороняється вживати до та під час відпочинку на водних об’єктах алкогольні напої чи інші наркотичні або психотропні речовини.

 

Правила поведінки на воді

Обережно: кліщі!

Увага!

    З1 серпня 2017 року на засіданні педагогічної ради розглянуто положення "Про картку успіху ". Відтепер учні, які отримали перемоги у міських, обласних , Всеукраїнських конкурсах та турнірах зможуть отримати "Картку успіху"! Детальніше - в Положенні.

ПОЛОЖЕННЯ про Картку успіху

 

Обережно, гриби!

Правила для учнів

     І. ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ

 1. Правила поведінки учнів базуються на законах України, постановах Міністерства освіти та науки України та органів місцевого самоврядування, Статуті школи.
 2. Учень приходить в школу за 15-20 хвилин до початку занять, чистий і охайний, займає своє робоче місце з першим дзвінком, готує все необхідне навчальне приладдя до майбутнього уроку.
 3. Не можна приносити на територію школи з будь-якою метою і використовувати будь-яким способом зброю, в т.ч. ножі, вибухові, вогненебезпечні речовини; спиртні напої, сигарети, наркотики і інші одурманюючі засоби і отрути, а також токсичні речовини  і таблетки.
 4. Забороняється вживання непристойних виразів і жестів.
 5. Не можна без дозволу педагогів або медичної сестри (за узгодженням з батьками) йти з школи та її території в урочний час.
 6. У разі пропуску занять до 3-х днів учень зобов'язаний пред'явити класному керівнику довідку або записку від батьків (осіб, їх заміняють) про причину відсутності на заняттях. У разі пропуску більше трьох днів учень зобов'язаний представити довідку з медичної установи.
 7. Учень школи повинен проявляти пошану до старших, піклуватися про молодших. Школярі поступаються дорогою дорослим, старші - молодшим, хлопчики - дівчаткам.
 8. Поза школою учні поводяться скрізь і усюди так, щоб не принизити свою честь і гідність, не заплямувати добре ім'я школи.
 9. Учні бережуть майно школи, акуратно ставляться як до свого, так і до чужого майна, дотримуються чистоти і порядку на території школи.
 10.  До учнів, які привласнили чужі речі, застосовуються дисциплінарні стягнення. У разі спричинення збитку чужому майну, батьки учнів, які заподіяли збиток, несуть матеріальну відповідальність.
 11.  Учні, які знайшли втрачені або забуті, на їх думку, речі, належить здати черговому, який знаходиться на першому поверсі школи,  черговому вчителю, класному керівнику або шкільній адміністрації.
 12.  Фізична конфронтація, залякування і знущання над людиною або твариною є неприпустимими формами поведінки учнів у школі та за її межами.
 13.  Не дозволяється жувати гумку, користуватися плеєром і мобільним телефоном на уроках.
 14.  Учень зобов'язаний виконувати домашні завдання в терміни, встановлені шкільною програмою.
 15.  На першу вимогу вчителя учень зобов’язаний  пред'являти щоденник.
 16.  Учень повинен  щодня вести записи домашніх завдань у щоденнику.
 17.  Приносити на заняття всі необхідні підручники, зошити, інструменти і письмове приладдя.

     ІІ. ПОВЕДІНКА НА УРОКАХ

 1. Учні входять до класу за  дзвоником. Запізнюватися на уроки без поважних причин заборонено.
 2. Коли вчитель входить в клас, учні встають, вітаючи вчителя. Так само учні вітають будь-якого дорослого, який увійшов до класу під час занять, окрім уроків інформатики, коли учні працюють за комп'ютером, та уроків праці, коли учні працюють з інструментами.
 3. Під час уроку не можна ходити по класу без дозволу вчителя, голосно розмовляти, кричати, відволікатися самому і відволікати інших товаришів від занять розмовами, іграми і іншими справами, що не стосуються уроку.
 4.  Заняття у школі проводяться за кабінетною системою. За кожним учнем у кожному кабінеті закріплено окреме місце. Кожен учень відповідає за збереження санітарного стану та майна на своєму робочому місці.
 5. Якщо під час занять учню необхідно вийти з класу, то він повинен попросити дозволу у вчителя.
 6. Учень на уроці зобов'язаний виконувати всі вимоги вчителя.
 7. Під час відповіді на запитання вчителя учень повинен відповідати голосно, виразно, зрозуміло.
 8. Якщо учень хоче поставити питання вчителеві або відповісти на питання вчителя, він піднімає руку.
 9. На уроці учень має право ставити питання вчителеві, якщо не зрозумів матеріал під час пояснення.
 10.  На уроки фізичної культури учні приходять  у спортивній формі та спортивному взутті. Без дозволу вчителя в спортивний зал учням   входити забороняється. Учні, звільнені від занять фізкультурою, обов'язково присутні в залі.
 11.  Вчителі фізкультури, технічної праці відпускають учнів  з уроків суворо по дзвінку.
 12.  Дзвінок про закінчення уроку дається для вчителя. Тільки коли вчитель оголосить про закінчення занять, учні мають право покинути клас. При виході вчителя або іншого дорослого з класу учні встають.
 13.  Учень має право в коректній формі обстоювати свій погляд і свої переконання при обговоренні різних спірних і неоднозначних питань, які стосуються теми уроку.
 14.  Учні зобов’язані знати і дотримуватися правил техніки безпеки як під час уроків, так і після їх закінчення.

    ІІІ. ПОВЕДІНКА  УЧНІВ  ДО  ПОЧАТКУ,  НА ПЕРЕРВАХ  І  ПІСЛЯ   УРОКІВ

     1. Під час перерви учень зобов'язаний:

- підтримувати чистоту і порядок на своєму робочому місці;

- вийти з класу, якщо попросить вчитель;

- учні на перервах знаходяться на своєму поверсі;

- підкорятися вимогам чергового вчителя по поверху;

          - при зустрічі з вчителями, батьками, дорослими відвідувачами школи           

            учні   вітаються і звільняють дорогу;

                    - по сходах, коридорах ходити тільки по правій стороні;

                    - учням забороняється входити до вчительської без дозволу;  

                    - забороняється вживати непристойні вирази і жести, шуміти, заважати  

                      відпочивати іншим.

     2. Час   перерви - особистий   час  кожного  учня.  Він   може   його   проводити   по   своєму  

          розумінню, проте не повинен заважати іншим.

     3.  Під   час  перерви  учні  можуть  вільно  переміщатися  по школі,  окрім тих  місць,  де їм  

          заборонено   знаходитися   в  цілях  безпеки   (горище,  підвал,  кухня,  фізична  і  хімічна   

         лабораторії).

     4.  Під  час  перерв   учням  категорично  забороняється   залишати  шкільну  будівлю  задля    

          Збереження  життя  та  здоров’я та з метою уникнення випадків травматизму серед учнів.

5. Під  час  перерв  забороняється  бігати  по  школі, по  сходах,  поблизу  віконних  отворів,   

    грати в м’яча  у класі, коридорах та  інших місцях, не пристосованих для ігор.

6. Під  час перерв забороняється штовхати один одного, гратися в небезпечні ігри, кидатися

    портфелями  і іншими предметами і застосовувати фізичну силу.

7. У  школі  та  на  її  території   категорично   забороняється   тютюнопаління  та  вживання

    алкогольних напоїв. 

8.  Категорично  забороняється   самовільно  розкривати  вікна,  сидіти  на  підвіконнях.

9. На  перервах  школярі   можуть   звернутися   до  свого   классного   керівника,  чергового

    адміністратора за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії.

     ІV. ПОВЕДІНКА УЧНІВ У  ЇДАЛЬНІ

 1. Під час харчування в їдальні належить дотримуватися хороших манер і поводитися пристойно.
 2. Учні повинні шанобливо ставитись до працівників їдальні.
 3. Учні приходять в їдальню після закінчення уроку, дотримуються черги при отриманні їжі.
 4. Розмовляти під час прийому їжі слід неголосно, щоб не турбувати тих, хто їсть поряд.
 5. Слід вживати їжу і напої, придбані тільки в їдальні.
 6. Учні самі прибирають посуд зі столу після вживання їжі.
 7. Учні дбайливо ставляться до майна шкільної їдальні.
 8. Забороняється заходити в їдальню у верхньому одязі.
 9.  Забороняється виносити з їдальні їжу.

      V. РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ЗОВНІШНЬОГО ВИГЛЯДУ УЧНІВ

 1. У школу учні повинні приходити в одязі, який відповідає перебуванню дитини  у суспільних місцях.
 2. Одяг повинен відповідати зросту, виражати пошану господаря до самого собе і суспільства.
 3. Не можна зловживати косметикою і   носити багато прикрас на заняття.
 4. Спортивний  одяг,  призначений  для  уроків  фізкультури, на  інших уроках недоречний.
 5. Знаходитися  в школі  у  верхньому  одязі  без  особливих  на те причин не дозволяється.
 6. На урочисті загальношкільні заходи учні приходять у святковій формі.
 7. На  вечори,  концерти  учні  вибирають  одяг  по  рекомендації  батьків  і  на свій розсуд.

VІ. ЧЕРГОВИЙ ПО КЛАСУ І ШКОЛІ

 1. Черговий по класу учень під час перерви має перевірити навчальний кабінет, підготувати дошку, забезпечити порядок у кабінеті.
 2. Черговий учень має право зробити зауваження іншим учням щодо правил поведінки та санітарних правил у навчальному кабінеті.
 3. Черговий клас по школі (с числа учнів 9-11 класів) має приступити до чергування за 30 хв. до початку занять. Чергування по школі триває один навчальний тиждень протягом робочого дня (з 7.30 до 14.30).
 4. Черговий клас по школі здійснює чергування згідно з Обов’язками чергового класу, затвердженими на початку навчального року.
 5. Чергові учні допомагають черговому адміністратору і черговому вчителю у здійсненні контролю за чистотою, порядком по школі, за виконанням всіма учнями цих Правил.

      VІІ. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

 1. Учні не мають права під час знаходження на території школи і при проведенні шкільних заходів здійснювати дії, небезпечні для життя і здоров'я самого себе та оточуючих.
 2. За порушення цих Правил та Статуту школи учні притягуються до відповідальності,  до них можуть бути вжиті такі стягнення:

- усне зауваження;

- запис зауваження в щоденник;

- винесення догани, включно із занесенням іі в особисту справу учня;

- виклик учня самого або з батьками на засідання Ради профілактики або  малої педагогічної ради;

- відшкодування завданої учнем матеріальної шкоди його батьками.

 1. Ці Правила розповсюджуються на всіх учнів школи і є обов’язковими для    виконання  на всій території школи, а також   під час  усіх  заходів, що проводяться школою.

Про використання мобільного телефону

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

м. Київ

№ 420 від 24.05.2007

 Про використання мобільних

телефонів під час навчального процесу

На виконання рішення колегій Міністерства освіти і науки України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту від 27 квітня 2007 року та з метою підвищення рівня організації навчально-виховного процесу

НАКАЗУЮ: 

1.  Заборонити з 1 вересня 2007 року використання мобільних телефонів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах усіма учасниками навчально-виховного процесу під час проведення навчальних занять. 

2.          Міністрові освіти і науки Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, керівникам вищих, професійно-технічних та загальноосвітніх навчальних закладів за участю учнівського, студентського, батьківського та інших органів самоврядування визначити порядок користування мобільним зв'язком у навчальних закладах. 

3.          Відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини (Рудковська Р.А.), Українському науково-методичному центру практичної психології та соціальної роботи (Панок В.Г.) спільно із Академією педагогічних наук України, Академією медичних наук України вивчити питання і розповсюдити науково - обґрунтовані дані щодо впливу мобільного зв'язку на стан психічного та фізичного здоров'я дітей. 

4.      Директору Українського державного центру позашкільної освіти (Ткачук В.В.) спільно із операторами стільникового зв’язку до 1 вересня 2007 року розробити Положення Всеукраїнського конкурсу на краще використання мобільних телефонів для отримання інформації в усіх галузях знань. 

5.    Опублікувати даний наказ в Інформаційному збірнику та розмістити на
сайті Міністерства освіти і науки України. 

6. Контроль за виконанням даного наказу покласти на першого заступника
Міністра Жебровського Б.М. 

 

Міністр                                                           С.М.Ніколаєнко

Наказом Міністерства освіти і науки України від 25 травня 2007 № 420 з 1 вересня 2007 р. заборонено використання мобільних телефонів у загальноосвітніх та професійно-технічних закладах усіма учасниками навчального процесу під час проведення навчальних занять, тобто під час уроків та виховних годин

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Яндекс.Метрика
Яндекс.Метрика

Наш прапор

прапор школи

Емблема школи

Наш гімн

Слова: Вакула О.Ф.

Є  В-Піщане на Сумщині рідній.

Школа невеличка посеред села.

Завітай до неї ти, подружися з дітьми,

Бо найкращі дні для нас – це шкільна пора

Ми гризем граніт науки, біологію вчимо,

Ну а точні всі науки гарно знаємо давно (2)

 

Любим рідну школу і усе навколо

Разом доглядаємо – дорослі і малі,

Не ламай стебельце, просить моє серце,

Краще нам в роботі, друже, ти допоможи.

І тоді нам усміхнуться  квіти радо з квітника,

І найкращі дні почнуться – веселися дітвора (2)

 

І хоч космонавти з нас не виростали,

До зірок далеких ми не летимо.

Та все ж головне те, щоб людьми ми стали,

Істину цю кожен знає з нас давним-давно.

Вчителі нам допоможуть перешкоди всі здолать

І тоді, ми запевняєм, буде все у нас гаразд. (2).